Vážení zákazníci, v případě problémů s dokončením objednávkou nás, prosím, kontaktujte na info@filmtape.cz nebo 721 156 350. Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat filtr?

Jak vybrat správný filtr?

Text na dva řádky.

UV filtry (Ultrafialový)

Používají se především pro ochranu objektivu, ale také slouží pro potlačení UV záření ve velkých nadmořských výškách. Filtr je čirý a nemá viditelný vliv na světlo.

Bez filtru

Vce jak 5000 produktů skladem, dodání nejdéle týden

S filtrem

ND filtry (Neutral density)

ND filtry jsou velmi důležité a měly by být ve výbavě každého kameramana. Jsou to šedé filtry, které regulují intenzitu světla dopadající na snímač. Používají se pro zmenšení hloubky ostrosti, při velkém zdroji světla. Nevýhoda těchto filtrů je ta, že čím větší hustota filtru se použije, tím víc obraz ztrácí kvalitu na barvě. Proto se v profesionálním filmovém průmyslu používají velmi kvalitní filtry s názvem IR ND, které by tento problém měly vyřešit.

Vyrábí se také variabilní ND filtry, na které se nastaví hustota pomocí vzájemného pootočení dvojice skleněných prvků ve filtru. Tedy není potřeba na každou hustotu mít jiný filtr, vyřeší to jeden. Vyrábí se kruhové, na průměry, nebo i čtvercové do kompendia.

Některé kamery jsou vybavené ND filtry, které jsou umístěné mezi objektivem a snímačem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení